BAUFORMAT

W roku 1929 czterech braci Baumann założyło przedsiębiorstwo „Bracia Baumann“, w roku 1954 powstała firma Wilhelm Baumann produkująca kredensy kuchenne, a od roku 1956 dodatkowo tzw. kuchnie szwedzkie (do zabudowy). Produkcja mebli kuchennych do zabudowy wykonanych z płyt wiórowych z wierzchnią warstwą z tworzywa sztucznego rozpoczęła się w roku 1961. Produkt został nazwany „kuchnia do zabudowy bau-for-mat”. W roku 1970 przedsiębiorstwo odnotowało obroty w wysokości 2 mln euro i zatrudniało ok. 90 pracowników. W roku 1971 firmę „Wilhelm Baumann” objął syn Wilfried Baumann. Obroty w roku 1984 wyniosły 50 mln euro, zaś liczba pracowników wzrosła do 320 osób. W roku 1985 firma rozpoczęła działalność pod nazwą „bau-for-mat Küchen“; jej prezesem został Siegfried Westerholz, zaś w roku 1991 nastąpiło przejęcie przedsiębiorstwa „Burger Küchenmöbel“ z Saksonii-Anhalt. Poprzez osobę Delfa Baumanna w roku 1996 do przedsiębiorstwa rodzinnego weszło trzecie pokolenie. Otwarcie centrum wystawowego i szkoleniowego Haus Beck miało miejsce w roku 2000, co poprzedziły długie prace renowacyjne. Linia produktów „cube 130” została zaprezentowana w roku 2009 na wewnętrznych targach firmy.

BURGER

W roku 1917 Otto Aßmann rozpoczyna rzemieślniczą produkcję mebli kuchennych. Firma „Aßmann & Sohn“ buduje w 1927 roku hale zakładowe z przeznaczeniem na produkcję przemysłową. W roku 1947 następuje nacjonalizacja przedsiębiorstwa, które staje się zakładem państwowym (VEB) pod nazwą „Holzverarbeitungswerk Burg“/Zakład obróbki drzewnej w Burg/. W latach 1949 -1987 z polecenia władz prowincji Saksonia-Anhalt produkcja mebli kuchennych odbywa się w zakładzie penitencjarnym. W roku 1953 przedsiębiorstwo rozpoczyna działalność eksportową i jest stałym wystawcą na targach w Lipsku. W roku 1960 zakończona zostaje produkcja kuchni typu kredensowego, zakład przestawia się na produkcję kuchni do zabudowy. W roku 1990 Urząd Powierniczy z siedzibą w Berlinie przejmuje dotychczasowy zakład państwowy. W roku 1991 posiadając obroty rzędu 5 mln euro i ok. 115 pracowników firma Burger Küchenmöbel GmbH zostaje przejęta przez bau-for-mat Küchen GmbH & Co. KG. Ernst Schulz i Andreas Assner obejmują stanowiska zarządzające. Od tego czasu w firmie dokonano diametralnych zmian w zakresie produkcji, administracji, wysyłki i hal produkcyjnych.

Made in Germany – połączenie rozwoju technicznego z długoletnim doświadczeniem stanowi podstawę naszej produkcji. Odpowiedni wybór i obróbka wysokojakościowych materiałów w naszym zakładzie w Löhne w Północnej Nadrenii-Westfalii to wymogi stanowiące o jakości dostarczanego produktu. Na obszarze ponad 33.000 metrów kwadratowych, stosując najnowocześniejsze maszyny i dbając o ochronę środowiska, w „mieście kuchni” odbywa się długofalowa produkcja naszych wyrobów. Priorytetem są jakość, różnorodność i żywotność wszelkich, najdrobniejszych nawet detali naszych kuchni do zabudowy.

Kuchnia stanowi centralny punkt mieszkania lub domu. Pomieszczenie to jest wizytówką mieszkańców, zaś jakość wykorzystanych w nim materiałów odzwierciedla komfort życia użytkowników. Nieważne, czy Twoim priorytetem jest funkcjonalność bądź reprezentacyjny wygląd – oferta kuchni bau-for-mat obejmuje każdy rodzaj zabudowy i uwzględnia każdą wielkość pomieszczenia oferując indywidualne rozwiązania dostosowane do budżetu klienta. Zaopatrujemy specjalistyczne sklepy oferujące meble kuchenne w nasze wysokojakościowe produkty i troszczymy się o to, by kupujący otrzymał swoją wymarzoną kuchnię dostosowaną do potrzeb i spełniającą indywidualne oczekiwania.

VEGA

Początki Naszej firmy sięgają roku 1995. Vega była wtedy jednym z pierwszych w Tarnowie profesjonalnych salonów wyposażenia łazienk i kuchni. Podstawowym profilem naszej działalności jest sprzedaż wszelkiego rodzaju artykułów niezbędnych do komfortowego i estetycznego urządzenia tych najbardziej niezbędnych pomieszczeń w każdym domu. Nasza powierzchnia ekspozyzyjna to 900m kw i ciągle jest powiększana. Od 2012 roku jesteśmy jedynym przedstawicielem niemieckiej fabryki mebli kuchennych Bauformat na obszar południowo-wschodniej Polski. Uruchomiliśmy własne studio kuchni pod patronatem firm Bauformat i Burger, do którego serdecznie Państwa zapraszamy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów o zróżnicowanych potrzebach, gustach i możliwościach finansowych, mamy w swojej ofercie niezwykle atrakcyjną i szeroką gamę produktów wielu znanych polskich i zagranicznych producentów. Aby w maksymalnym stopniu ułatwić zakupy, proponujemy różne formy płatności (gotówka, przelew, karta, raty), a także możliwość dowozu nabytego towaru naszym transportem. Gdy trudno podjąć decyzję wyboru produktów, nasi projektanci mogą udzielić pomocy. Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm, a także otwartość na nowe technologie i style pojawiające się w branży służą naszemu rozwojowi i pozwalają nieustannie poszerzać horyzonty. Jednym z naszych najważniejszych celów jest zadowolenie klienta, dlatego chętnie i życzliwie podejmujemy próby rozwiązania trudnych i nietypowych zagadnień.

VEGA - warto nas sprawdzić !